Casa Del Arbol Xochimilco
| WiFi Wi-Fi | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Kæledyr ikke tilladt |
Casa Del Arbol Xochimilco Oaxaca består af 12 værelser og er 25-minutters gåafstand fra Centro Fotográfico Álvarez Bravo.
Stedet ligger 1 km fra Oaxaca bymidte og 5 km fra Oaxaca lufthavn. Du kan finde Kilden for de syv områder kun 1 km fra indkvarteringen. Du kan også nemt når til Yaguarxoo. Det nærmeste busstoppested er Autoexpres de Turismo y Pasaje Atlantida, inden for kun 600 meter.
Antique Cafe serverer mexicanske retter og ligger en 6 minutters gåtur fra Casa Del Arbol Xochimilco.
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
- Vagtservice
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Fælles køkken
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Solterrasse
- Have
Services
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Brætspil
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Casa Del Arbol Xochimilco hotel?
Det vil tage dig en 15 minutters gang at komme til byens centrum fra Casa Del Arbol Xochimilco hotel. - ✈
Hvor langt er Oaxaca fra et Casa Del Arbol Xochimilco hotel?
Der er en 5-km afstand mellem Oaxaca og et Casa Del Arbol Xochimilco hotel. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Casa Del Arbol Xochimilco hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Casa Del Arbol Xochimilco hotel ved 11:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Casa Del Arbol Xochimilco hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Casa Del Arbol Xochimilco hotel er 19$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.